Skip to main content
فهرست مقالات

آموزش دانشگاهی انرژی‌های تجدیدپذیر مقاله

نویسنده:

علمی-ترویجی (وزارت علوم) (7 صفحه - از 57 تا 63)

چکیده:

مصرف روز افزون انرژی با توجه به روند رو به رشد صنعتی شدن کشورها به همراه مشکلات زیست محیطی ناشی از این روند و همچنین نرخ بالای کاهش منابع فسیلی، همه و همه دست به دست هم داده اند تا بهره گیری از انرژی های تجدیدپذیر به عنوان راهکاری موثر مطرح گردد. تامین انرژی مورد نیاز از منابع تجدید پذیر عزمی ملی می­طلبد که این مهم نیازمند فعالیتهای زیر بنایی فرهنگی از جمله آموزش در تمام سطوح جامعه می­باشد. این مقاله نگاهی دارد بر فعالیتهای آموزش فنی در حوزه تجدید پذیر با بهره گیری از تجارب پنج کشور پیشرو (آلمان، چین، آمریکا، کانادا و نروژ) در این زمینه. بررسی­های انجام شده موید این مطلب است که در کنار آموزش های تئوری، جنبه های عملی آموزش بسیار حائز اهمیت می­باشد. امکان استفاده از آزمایشگاه­ها، شرکت در دوره ها و کارگاه­های تخصصی و امکان همکاری با صنعت در دوره­های کارآموزی و کارورزی حرفه ای نه تنها به ارتقائ سطح علمی دانشجویان کمک کرده بلکه فرهنگ استفاده از انرژی های تجدید پذیر را در ذهن دانشجویان به یک باور انکار ناپذیر تبدیل می­نماید. افراد در آینده حرفه ای خویش، نگاه ویژه ای به استفاده از این مفاهیم در طرحها، برنامه­ریزیها و تجربیات خود خواهند داشت. این نگاه ویژه در نسل آینده مهندسان و طراحان سر آغاز فصل نوینی از استفاده عمومی از این منبع پاک در سطح جامعه خواهد بود.

کلیدواژه ها:

آموزش ، انرژی ، کارورزی ، آزمایشگاه ، کارآموزی ، تجدیدپذیر


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است ورود پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.

لمشاهدة محتوی المقال یلزم الدخول إلی دخول الموقع.
إن كنت لا تقدر علی شراء الاشتراك عبرPayPal أو بطاقة VISA، الرجاء ارسال رقم هاتفك المحمول إلی مدير الموقع عبر credit@noormags.ir.

You should become a Sign in to be able to see articles.
If you fail to purchase subscription via PayPal or VISA Card, please send your mobile number to the Website Administrator via credit@noormags.ir.