Skip to main content
فهرست مقالات

تهویه مطبوع و صنایع مربوط به آن مقاله

نویسنده:

چکیده:

تولید چیلرهای رفت و آمدی (کمپرسوری) یا دستگاههای تهویه مطبوع یک پارچه (پکیج) در ایران گامی موثر در جهت جایگزینی سیستم های نوین تهویه مطبوع در صنعت بوده است و استفاده از روش‌هایی با تکنولوژی قدیمی مانند کولرآبی و گازی در مکان‌هایی مختلف نظیر برجها و ساختمانهای مسکونی و اداری و غیره را منسوج نموده است. با گذشت زمان افزایش استفاده از این نوع دستگاهها و با توجه به مصرف برق بالای آن از یک طرف و گران بودن هزینه برق در کشور ما از طرف دیگر، انتخاب این سیستم برای مصرف کنندگان تا حدود زیادی مقرون به صرفه نبوده و در مکانهای مختلف که این سیستم را برای تهویه مطبوع برگزیدهاند، مهندسین مجبور به تجدید نظر و انتخاب راهکارهای دیگری برای تغییر سیستم شدهاند. مایع مبرد در چیلرهای رفت و آمدی (کمپرسوری) که با کندانسورهایی هوایی یا آبی کار می‌کنند از نوع گازهای فریون CFC یا HCFC می باشد. اثر تخریبی گازهای HCFC، CFC بر لایه ازن در سال 1985 توسط دانشمندان رسما اعلام گردید و این امر محققین را به تلاش در جهت یافتن ماده جایگزین مناسب واداشت و با استفاده از محلول لیتیوم برماید در سیستم های جذبی این نگرانی تا حدود زیاد برطرف شد.. روش تحقیق دراین پژوهش بر اساس اهداف از انواع تحقیقات – کاربردی و به جهت ماهیت از نوع توصیفی – تحلیلی می‌باشد.

خلاصه ماشینی:

روش تحقيق روش و ابزارگردآوري اطلاعات براي جمع آوري اطلاعات، علاوه بر اين كه از منابع متعددي استفاده شده است روش هاي مختلفي نيز براي اين كار وجود داشته كه با توجه به نوع و هدف تحقيق، موضوع مورد تحقيق و خصوصيات جامعه آماري از کارايي مناسب برخوردار مي‌باشد. لزوم استفاده از سيستم هاي تبريد و تهويه مطبوع: براي زندگي و کار عادي انسانها بايد مقادير کافي ويتامين، پروتئين، هيدروکربنها، نمکها و غيره در بدن موجود باشد که ممکن است اين مواد از طريق رژيمهاي غذايي مناسب و يا از طريق يک رژيم متناسب از قرص‌ها و کپسول‌هايي که چنين موادي را در خود داشته باشند به بدن برسند براي اشخاصي که از سلامتي کامل برخوردار نباشند، استفاده از قرص‌ها تجويز مي‌شود تا کمک کند که سيستم سوخت و ساز بدن او به حالت اوليه و عادي خود باز گردد. زيرا در بعضي مواقع سال برخي از مواد غذايي به طور طبيعي در دسترس نمي‌باشد مثلا بعضي ميوه ها هستند که تنها در طول تابستان به بار مي آيد ولي تقاضا براي مصرف آنها در تمام طول سال وجود دارد از اين رو بايد به طور مصنوعي محيطي ايجاد شود که در آن حداقل اتلاف براي اين مواد غذايي موجود باشد لازمه ايجاد چين محلي ايجاد تبريد مصنوعي براي استفاده در سيستم هاي تهويه مطبوع صنعتي است. يکي از موارد ديگر که در آن استفاده از تهويه مطبوع و تبريد الزامي است وسايل علمي خاصي هستند که براي کسب نتيجه مناسب مي‌بايست در شرايط آب و هوايي محيط کار مي‌تواند تاثير زيادي بر راندمان کاري کارگران داشته باشد.

کلیدواژه ها:

تهویه ، مطبوع ، صنایع مربوطه


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است ورود پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.

لمشاهدة محتوی المقال یلزم الدخول إلی دخول الموقع.
إن كنت لا تقدر علی شراء الاشتراك عبرPayPal أو بطاقة VISA، الرجاء ارسال رقم هاتفك المحمول إلی مدير الموقع عبر credit@noormags.ir.

You should become a Sign in to be able to see articles.
If you fail to purchase subscription via PayPal or VISA Card, please send your mobile number to the Website Administrator via credit@noormags.ir.