Skip to main content

قوانین و مقررات

کاربر گرامی
لطفاً شرایط و ضوابط زیر را به دقت مطالعه نمایید. ادامۀ استفادۀ شما از پایگاه «مجلات تخصصی نور» به معنای مطالعه و پذیرش تمام این شرایط و ضوابط است. در صورتی که این شرایط را نمی‌پذیرید، استفاده از این پایگاه برای شما مجاز نیست .
در این ضوابط مراد از پایگاه، "مجلات تخصصی فنی مهندسی " می باشد.

1 . قوانین حاکم بر پایگاه :
این پایگاه بر اساس قوانین جاری نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی و راه‌اندازی شده است و قوانین مالکیت معنوی و علا‌‌‌‌‌‌‌ئم تجاری جمهوری اسلامی ایران از آن حمایت می‌کنند.

2. محدودۀ شرایط :
این ضوابط و شرایط ناظر بر استفاده از پایگاه و ساختار فنی پایگاه و هر داده ای که روی آن بارگذاری شده و یا به واسطه این پایگاه در دسترس قرار گرفته است، می باشد.

3. اجازه به شما :
شرکت نسیم شاخص اطلاعات نور(نشان) وابسته به مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) به‌عنوان مالک پایگاه، بدینوسیله به شما یک اجازۀ غیراختصاصی می‌دهد تا از پایگاه برای مقاصد علمی، شخصی و غیر‌تجاری استفاده کنید.
در صورتی که برای انجام پژوهش، نگارش مقاله، کتاب یا پایان‌نامه یا ارزیابی مقالات برای انتشار در نشریۀ خود از این پایگاه و خدمات یا ابزارهای آن استفاده کرده‌اید، نام پایگاه را در قسمت «قدردانی و تشکر» آن پژوهشنامه، مقاله، کتاب، پایان‌نامه یا نشریه یا در قسمت «روش پژوهش» آن ذکر نمایید. عبارت پیشنهادی ما این است:
»در نگارش/ تألیف/ انتشار این کتاب/ مقاله/ پایان‌نامه/ نشریه/ مجله/پژوهشنامه از پایگاه مجلات تخصصی نور (نورمگز) به آدرس: eng.noormags.ir یا med.noormags.ir استفاده شده است«

4. محدودیت‌های استفاده :
الف) هر کاربر می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد و باید از ایجاد حساب‌های تکراری و جعلی خودداری نماید؛ در صورت احراز خلاف این موضوع پایگاه می‌تواند برای همیشه یا مدتی محدود، حساب کاربری را مسدود نماید.
ب) استفاده از پایگاه برای هرگونه هدف غیرقانونی یا خلاف شرایط و ضوابطِ اعلام شده، ممنوع است و پایگاه مسئولیت این قبیل بهره‌برداری‌ها را جزء مسئولیت فردی کاربران می‌داند.
ج) محتوای پایگاه را نمی‌توان بدون اجازه و تأیید کتبی از شرکت نسیم شاخص اطلاعات نور(نشان) و صاحبان آثار (مطابق با قوانین مالکیت معنوی) به صورت کامل، ناقص، بر‌خط [1] یا برون‌خط [2] منتشر، ترجمه یا ویرایش کرد.
د) اقدام برای رخنه در پایگاه، مهندسی معکوس، پیاده‌سازی، سرهم‌بندی یا پردازش هرگونه نرم‌افزار یا فناوری از این پایگاه و زیرمجموعه‌های آن، ممنوع می¬باشد و مشمول پیگرد قانونی است.
هـ) تعداد دانلود منابع در پایگاه، محدودیت‌هایی دارد. جهت مطالعه آیین‌نامۀ سطوح و تطبیق شرایط می‌توانید به بخش راهنمای استفاده، مراجعه فرمایید.
و) هر یک از مقالات و آثار قلمی موجود در پایگاه، تنها دیدگاه نویسنده و نشریه ای که در آن منتشر شده است را نمایندگی می‌کند و پایگاه در این‌باره پاسخ‌گو نخواهد بود.

5. تعهدات سازمان ها در قبال مجوز استفاده:
الف) تمامی سازمان و شرکت های طرف قرارداد موظف اند با توجه به محدوده دسترسی هایی که در قرارداد پایگاه با ایشان تعیین گردیده است به کاربران خود دسترسی بدهند که قابل نظارت و پیگیری باشد و بدیهی است مسئول تخلف کاربران خود از ضوابط تعیین شده می باشند.
تبصره: در صورت هرگونه تخلف از ضوابط مورد توافق، پایگاه می تواند به صورت یکطرفه قرارداد را فسخ نماید.
ب) دسترسی به پایگاه توسط "ای پی های" مشخص سازمان و شرکت ها، که از سوی خود آنها معرفی شده انجام می پذیرد.

6. مسئولیت های کاربران مجاز در قبال مجوز استفاده:
الف) کاربران موظف به حفاظت از نام کاربری و رمز عبور خود هستند.
ب) هرگونه نقض قانون کپی رایت و قوانین پایگاه باعث لغو اشتراک خواهد شد.
ج) ثبت هرگونه نظر خلاف شرع و قوانین جمهوری اسلامی تخلف محسوب شده و پایگاه می تواند اقدام به حذف یا ویرایش آن نماید.

7. حریم خصوصی :
پایگاه خود را متعهد به رعایت محرمانگی اطلاعات شخصی و حریم خصوصی شما می‌داند و تمام تلاش خود را برای تحقق این موضوع به کار می‌بندد. مشخصات دسترسی و کاربری ثبت شدۀ شما در این پایگاه در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت.

8. تخلف از شرایط و ضوابط :
زیر پا گذاشتن هر یک از این شرایط و ضوابط به منزلۀ پایان اجازۀ استفادۀ شما از این پایگاه است و مسئول جبران خسارات وارده به پایگاه یا هر شخص حقیقی و حقوقی احتمالی دیگر خواهید بود.

9. قوه قهریه و بلایای طبیعی:
الف) پایگاه در شرایطی که به خاطر بلایای طبیعی و قوه قهریه از کنترل خارج شده باشد برای دوره ای سی روزه از انجام تعهداتی که به¬موجب قرارداد لازم الاجرا است، معاف خواهد بود.
ب) در صورت نیاز و با فرض ادامه شرایط، مدت مزبور ادامه یافته و موارد به کاربران، اطلاع رسانی خواهد شد.

10. بازبینی شرایط :
آگاه باشید که ممکن است این شرایط و ضوابط بازبینی و در آنها تجدید نظر شود و در دسترس قرار گیرد. اطلاع از این شرایط و ضوابط جزء تعهدات کاربری شماست.

[1] Online
[2] Offline